МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ
БЛОГ

Імміграція до Великобританії: що потрібно врахувати при переїзді до Англії на ПМП?

Навряд чи хтось швидко ухвалює рішення про переїзд в іншу країну на ПМП – зазвичай минає чималий термін, перш ніж людина остаточно зніметься з обжитого місця. За таких обставин у розпорядженні майбутнього іммігранта вистачає часу на підготовку до переїзду. Тим не менш, якщо як майбутня батьківщина він вибрав Англію, опинившись там, легко заплутатися в особливостях місцевих реалій: законодавства, менталітету та багато іншого, а разом з цим втратити нерви, час і гроші.

Не важливо, з чим це пов'язано: з незнанням особливостей життя в іншій країні чи з нашою традиційною надією на російську «можна». Завдання нашої статті – у доступній формі розповісти вам, як поетапно стати резидентом британського королівства, які на цьому шляху на вас чекатимуть труднощі та як можна до них заздалегідь підготуватися.

Довгострокові візи до Великобританії.

Закордонний громадянин, який знову прибув до Англії, може залишатися в країні тривалий час, тільки якщо оформить довгострокову візу. На відміну від туристичної візи, вона діє довше 6 місяців – найчастіше кілька років (залежно від типу візи) і в більшості випадків може бути продовжена.

Залежно від того, з якою метою ви вирішили оселитися на берегах Туманного Альбіону, подається заявка на відповідну візову категорію. Ті, хто планує відкрити у Великій Британії свій бізнес або представництво компанії, що вже існує на батьківщині, обирають візи для підприємців. Ті, хто планує працювати за наймом, подають заявку на робочу візу. Існують свої категорії для майбутніх студентів, для наречених та подружжя британських громадян. Докладніше про те, яку візу потрібно оформити, щоб згодом отримати ПМП та громадянство Великобританії, ви можете дізнатися з цієї статті.

Віза до Англії: що дозволено та заборонено?

За рідкісним щасливим винятком віза накладає суттєві обмеження на рід занять іммігранта всередині країни в повній відповідності до російської приказки «Назвався груздею – лізь у кузов». Тобто, якщо ви приїхали до Англії як засновник стартапу, то й займатися вам треба розвитком свого бізнесу, щоб за кілька років перейти до категорії Новатора. Якщо ви приїхали навчатися, то не можете закинути навчання, щоб працювати за наймом повний робочий день.

Більшою мірою руки розв'язані у власників візи дружини/чоловіка або одностатевого партнера. Вони можуть і вчитись, і працювати. Однак імміграційна влада всередині країни розглядає їх насамперед як супутники життя британських резидентів. І тільки власники візи Інвестора вільні займатися в Королівстві чим завгодно, тому що інвестували у реальний сектор британської економіки мільйони фунтів стерлінгів – вони навіть можуть не володіти англійською мовою.

Залежно від візової категорії заявник повинен підготувати свої документи та фінансові активи.

Що потрібно для отримання візи інвестора


Наприклад, майбутньому Інвестору потрібно мати у своєму розпорядженні чесно зароблені £2 000 000. І це мінімально допустима сума для вкладень. Якщо ви не можете розповісти британській владі про джерело походження вашого капіталу, необхідна грошова сума повинна пролежати на вашому банківському рахунку не менше 2 років до того, як ви подасте заявку на візу.

В Англію із сім'єю
Майже всі довгострокові категорії дозволяють привезти із собою сім'ю. Щоправда, і тут англійці мають умову – у вас має бути достатньо грошей, щоб утримувати себе та своїх домочадців, не претендуючи на соціальну допомогу.

Процес отримання довгострокової британської візи – трудомісткий та відповідальний процес, що має безліч тонкощів, підводного каміння та індивідуальних особливостей. Щоб не отримати відмову від імміграційної влади, краще звернутися за консультацією до грамотних юристів вже на етапі підготовки до подання документів на візу до Англії.
Що потрібно для отримання візи інвестора

Як оформляється постійний дозвіл на проживання та громадянство Великобританії?
Статус постійного резидента доступний лише тому, хто значну частину терміну дії візи проживав у Великій Британії. При подачі на ПМП у будь-які 12 місяців ви не повинні бути відсутніми з країни більше 180 днів. На жаль, далеко не всі візові категорії ведуть до ПМП. Навчальні візи, віза Стартап не припускають, що через кілька років ви зможете подати заяву на постійний дозвіл на проживання в Англії.

Власник ПМП за сумою прав мало чим відрізняється від корінних британців. Хіба що він не може брати участі у виборах. Постійні резиденти можуть займатися чим завгодно, вільні залишати Англію та вільно приїжджати назад, проте права на безвізові подорожі та проживання у будь-якій країні Євросоюзу цей статус не надає – для цього потрібно отримати англійське громадянство. Багато іммігрантів зупиняються на етапі ПМП, але якщо вам потрібен британський паспорт, через рік постійного проживання ви можете пройти нескладний тест на знання життя у Великій Британії, підтвердити добре знання мови, подати заявку та стати повноправним громадянином Королівства.
Щопотрібно враховувати під час імміграції до Великобританії?
Питання, які необхідно вирішити заздалегідь, щоб переїзд в Англію пройшов без проблем

Як підготувати особисті фінанси до переїзду до Англії?

У Британії ви повинні сплатити прибутковий податок з будь-якого доходу, отриманого всередині країни. Але факт переїзду на Британські острови ще не робить вас податковим резидентом, тому що такий статус передбачає наявність у вас декількох зв'язків з Королівством і достатній термін проживання в країні. На нашому сайті розміщено тест на визначення податкового резидентства у Великій Британії, що дозволяє вам за 5 хвилин дізнатися свій точний статус.

Що таке чистий капітал

За британськими законами, кошти, які ви заробили до того, як ви стали англійським податковим резидентом, вважаються чистим капіталом і податками не оподатковуються. До чистого капіталу відносять лише кошти на банківському рахунку. Що нам дає ця вимога?

По-перше, перед тим, як вас визнають податковим резидентом британського королівства, переведіть інші свої матеріальні активи за межами країни в гроші. Простіше кажучи, продайте їх, інакше вам доведеться сплачувати податки на приріст капіталу пізніше.
По-друге, заведіть окремі банківські рахунки для нових надходжень і в жодному разі не допускайте змішування чистого капіталу з іншими засобами.
Все це треба буде зробити заздалегідь, бажано ще на вашій основній батьківщині, тому що британські податкові резиденти зобов'язані декларувати всі свої прибутки та сплачувати податки з кожного отриманого пенні. Хорошою підмогою у вирішенні подібних завдань буде податковий консультант із перевіреною часом та численними клієнтами компанії.

Взаємодія з Українською владою
Закони України не забороняють своїм громадянам набувати другого громадянства. Більше того, для української влади навіть із паспортом Сполученого Королівства в кишені ви все одно залишаєтеся громадянином Українм.

Однак про радість, що вас наздогнала, у вигляді британського паспорта потрібно обов'язково сповістити органи України. Порушення цього правила карається штрафом. Власникам множинного громадянства в Росії не дозволяється обіймати низку державних та виборних посад. У цій статті ви можете дізнатися подробиці процедури сповіщення про друге громадянство.

Якщо у звітному періоді в України було проведено більше 183 днів, ви, як і раніше, вважаєтеся українським податковим резидентом і маєте всі супутні податкові пільги. Ті, хто є податковим резидентом України, платять більше.

Організація переїзду до Великобританії


Коли ви вже вирішили питання з візою, заздалегідь підготували свої активи, на порядку денному залишаються ще кілька важливих питань.

Де житиму я і моя сім'я?
Залежно від вашого достатку та особистих переваг можливі два варіанти:

купівля будинку чи квартири;
оренда будинку чи квартири.
Нерухомість в Англії коштує недешево, але це не означає, що купують її лише найбагатші іммігранти. У країні діють украй низькі банківські відсотки на іпотеку, що дозволяють купувати житло в кредит навіть людям із середнім статком.

Податки та збори при покупці житла в Англії

Англійці не мають податку на володіння, але при покупці ви заплатите гербовий збір, а також за послуги оцінювача та юриста. Крім того, у будь-якій житлоплощі є вартість володіння, куди, крім послуг комунальних служб, входить щорічний муніципальний збір, а також плата землевласнику (якщо ви купили не вільне володіння). Законом передбачено податкові відрахування, що дозволяють заощадити на гербовому зборі, якщо вартість вашої квартири не перевищує певної суми.

Оренда житла в Англії

Знімати житло в Королівстві воліють молодші іммігранти, які не бажають прив'язуватися надовго до одного місця, або люди, які хочуть придивитися до району і зрозуміти, чи варто купувати свою нерухомість саме там.

Угоди купівлі-продажу та довгострокової оренди житла не укладаються без кваліфікованих юристів. Таким чином ви убезпечите себе від непотрібних проблем у майбутньому.

Куди віддати вчитися дітей?

Великобританія славиться своїми навчальними закладами на будь-який смак та гаманець. Тут є безліч державних та приватних шкіл. А випускники престижних британських університетів із багатовіковою історією затребувані у всьому світі.

Високий рівень освіти в Англії зовсім не означає, що в кожній установі воно буде недосяжною якістю. Ті, хто думає про блискуче майбутнє своїх дітей, вважають за краще їх віддавати в дорожчі приватні школи.

Британці дуже пишаються високим рівнем університетської освіти в країні та не йдуть на компроміси. Тому, як би дивно це не звучало, навіть студенту, який поступив на комерційній основі, доведеться напружено гризти граніт науки, а інакше його просто відрахують.

Громадянство Великобританії


Як мені привезти своїх тварин?

Якщо ви не готові залишити своїх вихованців у родичів на батьківщині, варто подбати про документи та вакцинацію, як мінімум, за півроку до переїзду до Великобританії. Справа в тому, що довгий час на Британських островах діяв строгий карантин і не допускалося ввезення собак та кішок з континенту. Потім правила помітно пом'якшилися, але навіть зараз, щоб привезти свого собаку, потрібно:

Пересвідчитись, що ваш пес не належить до породи, забороненої на території Королівства.
Зробити вихованцю ветеринарний паспорт європейського зразка.
Вживити мікрочіп із ідентифікаційним номером.
Зробити щеплення від сказу не пізніше ніж за три тижні до від'їзду. Додатково за три місяці до в'їзду проводиться аналіз крові на наявність антитіл до сказу.
Провести обробку від паразитів.
Отримати незадовго до від'їзду ветеринарну довідку про стан здоров'я вашої тварини.
У випадку з котом паперової тяганини буде трохи менше. А якщо ви везете папугу, прищеплювати його доведеться від пташиного грипу. Порушення правил ввезення веде до того, що ваша тварина потрапить на 4 місяці до карантину або його приспать.

Як моя сім'я швидше адаптується на новому місці?
Питання скоріш із розділу поведінкової психології, ніж юриспруденції. Ті, хто вже давно переїхав до Сполученого Королівства, радять новоспеченим іммігрантам:

До остаточного від'їзду вивчити майбутню другу батьківщину. Можна навіть відвідати обране місто за гостьовою візою, але на місці уникати традиційних туристичних маршрутів та подивитися на повсякденне життя англійців зсередини.
Не замикатися тільки серед іммігрантів з вашої країни і знайти собі товаришів серед корінних жителів.
Активно освоювати англійську мову, навіть якщо ви приїхали на візу Інвестора і ніхто не вимагає від вас таких навичок.
Не відмовлятися на новому місці від своїх старих звичок, ритуалів та сімейних традицій. Можливо, необхідний душевний комфорт вам створять якісь ваші речі з Росії, перевезення яких можна буде заздалегідь організувати.
Кваліфіковані спеціалісти компанії Imperial & Legal готові взяти на себе організацію вашого переїзду до Великобританії – від розробки індивідуального рішення для отримання необхідної візи до підбору нерухомості та навчальних закладів для ваших дітей, відкриття бізнесу та оптимізації податків.

Популярні питання про імміграцію до Великобританії


Чи потрібно іммігранту продовжувати довгострокову візу до отримання ПМП?

Щоб дати правильну відповідь, потрібно точно знати, яку візову категорію ви обрали для переїзду до Сполученого Королівства. Є кілька загальних правил:
Продовженням необхідно зайнятися заздалегідь і не чекати, поки закінчиться термін в'їзної візи. На процес слід закладати щонайменше 8 тижнів. Якщо ви не впевнені у своїх силах або з якоїсь причини пізно схаменулися, обов'язково зверніться за допомогою до досвідчених імміграційних адвокатів.
На момент продовження ви маєте відповідати всім кваліфікаційним вимогам вашої візової категорії.
Якщо ваша в'їзна віза не продовжується, а повертатися на батьківщину ви не планували, слід подати заявку на іншу категорію.
Деякі підприємці та інвестори за дотримання ними низки суворих умов можуть відразу претендувати на ПМП. Щоб отримати більше інформації про мапу постійного резидента, вивчіть публікації на сайті компанії Imperial & Legal або запишіться на консультацію до наших юристів.

Скільки коштів має мати заявник, щоб він міг привезти до Англії свою сім'ю?

Англійська імміграційна влада вимагає, щоб у заявника на отримання довгострокової візи було достатньо особистих заощаджень, і він міг на новому місці утримувати себе, не звертаючись до органів соціальної опіки за матеріальною допомогою. Винятки становлять: переїзд до британського чоловіка, дружини або партнера, які за законом можуть виступати як спонсор майбутнього резидента, або переїзд на підставі робочої візи, коли сторона, що запрошує, бере на себе всі витрати на утримання іноземного фахівця.
Стандартна вимога безпосередньо до претендента на візу – наявність не менше ніж £1270. Якщо він бере із собою утриманців, додайте до зазначеної суми:
£285 – за дружину, чоловіка чи партнера;
£315 – за першу дитину;
£200 – за ще одну дитину у заявці.
Докази того, що ви маєте гроші на проживання, необхідно підготувати заздалегідь, до того, як буде подана заявка.

Скільки коштує збір IHS для претендентів на довгострокові візи до Великобританії?

Immigration Health Surcharge (IHS) – це збір за право користування державною медициною у Сполученому Королівстві. Тому якщо ви претендуєте на довгострокову візову категорію, з вас візьмуть додаткову плату за медичне обслуговування з розрахунку:

470 фунтів на рік – для претендента на студентську візу;
624 фунти на рік – для заявника на інші візові категорії та його дорослих утриманців;
470 фунтів на рік - за дитину молодше 18 років.
Зверніть увагу, що сума виплачується одразу за весь період дії в'їзної візи. Наприклад, для майбутнього Новатора вона становитиме £1872 за 3 роки.

Збір дозволить вам без додаткових витрат отримувати кваліфіковану медичну допомогу на всій території Великобританії, проте він не покриває стоматологічні послуги, перевірку зору та штучне запліднення.

Чи потрібно повідомляти українську владу про отримання другого громадянства і в який термін це необхідно зробити?

Якщо ви стали володарем британського паспорта, але не плануєте найближчими 60 днями відвідувати батьківщину, то можете відкласти питання інформування украхнської влади до наступного візиту додому. Після приїзду додому у вас на це буде рівно 30 днів.

Якщо ви приїхали до дому буквально на 2 дні, відлік передбачених законом 30 днів не зупиниться від того, що ви повернулися до Британії. Порушення термінів повідомлення веде до великого штрафу, а приховування - до серйозних проблем, аж до кримінальної справи.

На які моменти важливо звернути увагу тим, хто переїжджає до Великобританії підприємницькими візами?

Власникам імміграційних категорій Новатор та Стартап потрібно, щоб їхню ідею для бізнесу розглянула та письмово схвалила одна з уповноважених британським урядом організацій.

І новачок із перспективним стартапом, і Новатор, і Єдиний представник зарубіжної компанії мають зареєструвати свою компанію у Сполученому Королівстві. А значить, їм належить вибрати найбільш відповідну правову форму для свого бізнесу і виконати ще низку вимог.

Хоча з метою полегшення ведення бізнесу взаємодія держави з підприємцями в Англії зведена до розумного мінімуму, представники всіх трьох перерахованих категорій повинні будуть надати звіти про свою діяльність у минулому фінансовому періоді до Податкової служби та Реєстраційної палати.

Реєстрація міжнародної компанії https://uk.mycompanyuk.com/main
Реєстрація Amazon https://uk.mycompanyuk.com/amazon
Реєстрація Shopify https://uk.mycompanyuk.com/shopify
Реєстрація Paypal https://uk.mycompanyuk.com/paypal
Реєстрація Ebay https://uk.mycompanyuk.com/ebay
Реєстрація Etsy https://uk.mycompanyuk.com/etsy
Усі послуги https://uk.mycompanyuk.com/services