МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ
БЛОГ

Печатка компанії

Печатка компанії


Печатка компанії – це пристрій, який робить тіснення на папері у вигляді відбитку вашої компанії. На пресі обов'язково має бути назва та реєстраційний номер компанії, а по можливості й інші елементи.


Печатка компанії в Англії іноді називають і корпоративною печаткою. Її використовують для корпоративних та юридичних документів. При використанні печатки обов'язково директор або секретар компанії повинен заносити інформацію до Реєстру печаток. Цей реєстр повинен зберігатися у зареєстрованому офісі компанії.

Сама печатка складається з ручного пресу та спеціальної вставки, на якій методом гравіювання зображено вашу кампанію або інші елементи.

Також ви можете додатково використовувати елементи які самоклеяться та виготовлені із фольги. Ідеально підходить для нотаріусів, сертифікатів акцій, контрактів та інших юридичних документів компанії.


Також можна використовувати більш простий та зручний варіант, це штамп компанії.

Чому ми не рекомендуємо робити печатки компанії


Приблизно раз на місяць хтось просить нас надати їм послугу по виготовленні печатки чи штампу компанії. На жаль, ми повинні пояснити це, на відміну від інших агентів зі створення компаній; ми не надаємо печатки компанії. Причина, через яку ми не пропонуємо їх, досить проста. Вони не є обов’язковими за законом компаніями у Великій Британії вже більше 20 років.

Раніше всі британські компанії з обмеженою відповідальністю повинні були мати печатку, на якій назва компанії була вигравійована розбірливими літерами. Використання цієї печатки було обов’язковим на всіх контрактах, документах та сертифікатах акцій. Спочатку печатку вдавлювався в розплавлений віск, але в 19 столітті правила були пом'якшені, так що печатку можна було наносити методом тиснення прямо на папір.

Наразі ці правила скасовані. Спочатку у Законі про компанії 1989 р., а потім у Законі про компанії 2006 р. використання печатки компанії було необов'язковим. Розділ 45 Закону про компанії 2006 р. свідчить, що «компанія може мати звичайну печатку, але не повинна її мати». У тих випадках, коли раніше для дійсності контрактів була потрібна печатка, розділ 44 закону 2006 р. говорить:
“(1) Відповідно до законодавства Англії та Уельсу або Північної Ірландії документ оформляється компанією.
(a) шляхом проставлення печатки, або
(b) шляхом підписання відповідно до таких положень.
(2) Документ дійсний і оформлений компанією, якщо він підписаний від імені компанії.
(a) двома уповноваженими підписами, або
(b) директором компанії у присутності свідка, що засвідчує підпис.”

Тож печатка чи штамп більше не потрібні. Натомість ви можете зробити документ дійсним, підписавши його двома посадовими особами, або посадовою особою та свідком. Документ завіряти печаткою необов'язково.
Якщо ви хочете мати престиж і виділиться серед інших компаній, ми зможемо зробити печатку або штамп, але все більше компаній відмовляється від використання печатки або штампу. Їхнє використання, ймовірно, скоротиться ще більше, оскільки онлайн-транзакції стануть нормою. Саме тому ми не рекомендуємо вам робити печатки компанії. Вам не обов'язково мати її, і дуже мало людей все ще використовують печатку.

Чому вам варто використати печатку компанії?

Як ви вже знаєте, що ваша компанія може законно існувати без печатки та штампу компанії. Але деякі компанії використовують її.
Давайте розглянемо варіанти, коли печатка компанії вам знадобиться.

1 Ведення бізнесу на міжнародному рівні

Печатка компанії, як і раніше, потрібна за законом у багатьох країнах. Якщо британська компанія веде бізнес за кордоном або з іноземними клієнтами чи постачальниками, від них може знадобитися використовувати печатку компанії на офіційних документах. А якщо ні, то вони ризикують, що юридичний документ не буде визнаний дійсним закордонними юристами або судами. Навіть якщо документ зрештою визнається дійсним без печатки компанії, компанія може витрачати час і гроші на те, щоб досягти того положення, яке можна було б зберегти, поставивши печатку з самого початку співпраці.

2 Зручність

Печатка компанії може бути більш зручною, оскільки вона усуває необхідність двох уповноважених осіб для підписання кожного документа. З печаткою компанії один представник компанії може швидко підтвердити справжність документів, потенційно заощаджуючи час зайнятих підписантів. Це може бути особливо корисним, коли уповноважені особи компанії знаходяться в різних місцях або працюють віддалено, а це означає, що будь-який документ потрібно буде пересилати з місця на місце або чекати, доки вони будуть доступні.

3 Безпека та контроль

Компанія може захотіти запечатати документи як засіб захисту від підробки, який може бути підданий підпису. Оскільки компанія зазвичай має єдину печатку, використання якої ретельно контролюватиметься, вона також може забезпечити внутрішній контроль для бізнесу.

4 Забезпечення належного оформлення документів

Деякі компанії надають перевагу формальності та послідовності, що забезпечуються використанням печатки компанії. Це може допомогти запобігти будь-яким питанням про неправильність або неправильне оформлення документа, наприклад, про неприпустиме поєднання підписів.
Це може бути особливо корисним для особливо офіційних документів, таких як акти.

5 Де потрібне або рекомендоване використання

Статут компанії може наказувати використання печатки, хоча це положення зазвичай включається з однієї або кількох причин, зазначених вище.
У деяких випадках юрист може вимагати, щоб документ був скріплений печаткою компанії.

6 Імідж

Використання печатки компанії допомагає створювати професійний та формальний імідж. Це може передати відчуття традиції, елегантності та таланту.

Як бізнес може використовувати печатку компанії

Як бізнес може використовувати печатку компанії
Якщо компанія вирішує використати печатку компанії для підтвердження справжності документів, доцільно прийняти резолюцію, яка документально підтверджує:
• Рішення про купівлю та використання печатки компанії; а також
• Хто уповноважений компанією оформляти документи через печатку
Печатка може бути використана лише уповноваженою на це особою. Найкраще зберігати її в надійному місці, наприклад, у замкненій шафі, щоб запобігти неправомірному використанню. Компанія також має вести офіційний облік використання печатки у формі реєстру печаток.
Зазвичай це документація буде зберігатись у статутних реєстрах компанії за адресою зареєстрованого офісу (або, в деяких випадках, в одному альтернативному місці перевірки).
Таким чином, ведення письмового обліку допомагає контролювати використання печатки компанії, захищаючи компанію від її несанкціонованого використання та підтверджуючи дійсність законних печаток.
Навіть якщо компанія використовує печатку компанії, можуть бути обставини чи документи, для яких її використання не потрібне.

Реєстрація міжнародної компанії https://uk.mycompanyuk.com/main
Реєстрація Amazon https://uk.mycompanyuk.com/amazon
Реєстрація Shopify https://uk.mycompanyuk.com/shopify
Реєстрація Paypal https://uk.mycompanyuk.com/paypal
Реєстрація Ebay https://uk.mycompanyuk.com/ebay
Реєстрація Etsy https://uk.mycompanyuk.com/etsy
Усі послуги https://uk.mycompanyuk.com/services