МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ
БЛОГ

Що таке VAT number id?

Поняття європейський ПДВ немає, у кожній країні Євросоюзу свій ПДВ, тому реєструватися платником ПДВ потрібно у тій країні, де зареєстровано Амазон аккаунт, або де знаходиться склад, на якому зберігаються ваші товари. Для продавців на Амазон ЮК тепер потрібно реєструвати VAT до першого продажу.
Що необхідно щоб відкрити  VAT number id у Великобританії?
Для цього необхідно, щоб у вас уже був магазин на Амазон, або свій сайт, у зв'язку з тим, що потрібно надати в податкову доказ наміру здійснювати підприємницьку діяльність.
При ціноутворенні потрібно враховувати суму ПДВ. Наприклад, на Амазон продавці самостійно повинні включати суму ПДВ у ціну товару, а Етсі та Ібей цю ​​суму враховують окремо, виходячи із встановленої продавцем ціни на товар.
У Великобританії існує 2 варіанти оплати ставки VAT number id:
1.Standard VAT Scheme (VAT 20%): стягується з покупця та сплачується продавцем, VAT number id на імпорт повністю повертається, за умови, що продаж здійснювався з використанням VAT/EORI та є підтверджуючі документи.
2. Flat Rate Scheme (20% VAT) стягується з клієнта, 7,5% (6,5% у перший рік) VAT оплачує покупець у податкову замість 20%, але VAT на імпорт не підлягає відшкодуванню. Можна користуватися ставкою 7,5% до того моменту, поки продаж не досягає 150000 фунтів (без VAT) за фінансовий рік.
Звітність з VAT: зазвичай щоквартальна (3 місяці), але може бути щорічна, тоді авансові платежі, які позначає сама Податкова, сплачуються щоквартально.
Особливості сплати імпортного VATUK у розмірі 20%:
1. З 1 січня 2021 року покупці з Англії оплачують VAT UK з усіх інтернет-замовлень фізичних товарів з-за меж Англії. До цього моменту платити VAT UK потрібно було лише з посилок дорожчих за 15 фунтів.
2. При продажах товарів вартістю до 135 фунтів VAT number id UK стягують у пункті ввезення, а не в точці продажу.
3. Для товарів вартістю понад 135 фунтів застосовуються звичайні правила ПДВ та митні правила.
Хто відповідальний за збір та сплату VATUKз 01 січня 2021 року?
З 1 січня Амазон збирає та сплачує VAT UK якщо:
1. Товар до 135 фунтів продається зі складу за межами Англії, безпосередньо покупцям в Англії
2. Товар продається зі складів в Англії, компанією, яка не має постійного представництва в Англії.
Терміни отримання VAT у Великій Британії складають від 2 місяців з моменту отримання податкових форм. Також потрібно врахувати важливий момент: на момент заповнення заявки з отримання VAT повинен бути аккаунт на Амазон, а також товар повинен знаходитися на складі (підтвердження договором).
Як сплатити VAT:
1. З карти на сайті HMRC
2. Провести банківський переказ на рахунок HMRC
3. Payoneer (можливість безпосередньо оплачувати ват номер)
Amazon  з 1.07.2021 року стягуватиме VAT з продажу товарів B2C в ЄС, замовлених через Amazon, якщо:
• Товари доставляються зі складів з третіх країн стосовно ЄС безпосередньо покупцю в ЄС і їх вартість не перевищує 150 євро ;
• Товари будь-якої вартості зі складів у ЄС, якщо компанія продавця зареєстрована не в ЄС.
За вказаними вище випадками Amazon самостійно збиратиме і сплачуватиме у податкову службу країни клієнта ват номер, продавець же зобов'язаний включити суму VAT у ціну товару (це зазначено в роз'ясненні від самого маркетплейсу), продавець не отримає у своїх виплатах від Амазону суму VAT, яка має бути сплачено, відповідно. Amazon повинен надати свій номер IOSS продавцям для продажу товарів з ціною до 150 EUR, а продавець повинен вказати номер IOSS Amazon у транспортному документі (або компанії, яка оформлює транспортні документи та займається перевезеннями). Це пов'язано з тим, що Amazon буде зобов'язаний стягувати та платити ват номер в умовах продажу В2С на Amazon, зазначені вище.
IOSS та реєстрація VAT EU не пов'язані, не європейська компанія може вибрати одну країну ЄС та зареєструватися на IOSS у цій країні добровільно та платити VAT за товарами вартість, яких не досягає 150 євро. При продажах на Amazon необхідності реєструвати IOSS немає, так збором та сплатою ват номер займатиметься Amazon для товарів із ціною до 150 євро.
При реалізації товарів на суму від 150 євро будь-який продавець може виступати імпортером і платити VAT та мита на імпорт, або платитиме покупець. Як правило, оплачує покупець. Отже, правила залишаються незмінними.
Згідно зі змінами у французькому податковому законодавстві з VAT FR з 1 липня 2021 року, Amazon обмежить продаж товарів французьким споживачам безпосередньо при доставці товарів вартістю понад 150 євро з-за меж ЄС, тобто французьким покупцям не можна буде продавати товари з ціною понад 150 євро, які доставляються. із третіх країн щодо ЄС. Можна продавати товари з ціною понад 150 євро, якщо вони зберігаються на складах у країнах ЄС (зберігання товарів = реєстрація ват номер). Тобто продавець може й надалі продавати товари з ціною до 150 євро напрямки французьким покупцям та зареєструвати VAT та зберігати товари, щоб реалізовувати товари дорожчі за 150 євро.
Amazon не стягуватиме VAT під час продажу або доставки товарів клієнтам, зареєстрованим як VAT до ЄС, де, як і раніше, будуть застосовуватись поточні вимоги до звітності з VAT.

Реєстрація міжнародної компанії https://uk.mycompanyuk.com/main
Реєстрація Amazon https://uk.mycompanyuk.com/amazon
Реєстрація Shopify https://uk.mycompanyuk.com/shopify
Реєстрація Paypal https://uk.mycompanyuk.com/paypal
Реєстрація Ebay https://uk.mycompanyuk.com/ebay
Реєстрація Etsy https://uk.mycompanyuk.com/etsy
Усі послуги https://uk.mycompanyuk.com/services