МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ
БЛОГ

Що потрібно знати про європейські компанії перед виходом на Amazon EU?

1.    легкість відкриття

2.    оподаткування (які податки є, які основні ставки, наскільки складне ведення бухгалтерії)

3.    подання звітності (у деяких країнах звітність має засвідчуватися аудитором, що відповідно подорожчає вартість обслуговування такої компанії)

4.    можливість кредитування  компанії в цій країні

5.     можливість отримати посвідку на проживання в країні

6.    інвестиціїЕстонія


Ця країна дуже популярна, тому що вона добре зарекомендувала себе, коли впровадила e-residency або електронне резидентство, яке Естонія запустила в 2014 році. Отримати такий статус можна в посольстві країни. По суті, це  електронний ключ, який дає вам доступ до багатьох державних сервісів або ресурсів. За допомогою цього ключа можна оформити компанію, надавати деякі звіти. Також дуже зручно, що немає необхідності наймати на керівну посаду в компанії місцевого резидента. Також немає потреби вносити статутний капітал під час реєстрації фірми, досить просто задекларувати. Дуже цікавою в цій країні є система оподаткування, вона полягає в тому, що поки ви не виводите дивіденди, ви не сплачуєте податок на прибуток. (Податок на виведений капітал)

Але податок на розподіл прибутку становить близько 25%, що досить значно в порівнянні з іншими європейськими країнами. Потрібно відзначити, що фінансовий звіт здається 1 раз на рік у період з 1 січня по 30 червня. Щодо можливості отримання посвідки на проживання в Естонії, то, на жаль, естонська фірма цього не передбачає. Зареєструвати компанію можна 3 методами: 1. особистий візит , 2. через e-residents, 3.через доручення. Складністю буде відкриття банківського рахунку для нерезидента Європейського Союзу, тому зручним рішенням у цій ситуації буде рахунок у таких платіжних системах як Payoneer або Wise.Кіпр


Це країна з дуже неоднозначною історією, багато хто називає її офшором, причиною послужили дуже лояльні вимоги для нерезидентів власників компаній.

Переваги # nbsp; компанії на Кіпрі:

·      Законодавство допускає залучення номінальних акціонерів і директорів, що забезпечує значну конфіденційність інвесторів.

·      Фактично завжди використовується номінальний сервіс

·      Одна з найнижчих ставок податку на прибуток у Європі – 12%

·      Можливість отримання IPB oxрежиму на компанію, що зменшить ставку податку на прибуток для компанії до 2,5%Особливостями компанії на Кіпрі є:
·      Податок на дивіденди-0%
·      Ставка VAT -19%
·      30 червня- щорічне мито близько 350 євро (AnnualLevy). Обов'язкова до сплати всім компаній (навіть діяльність).
·      Щорічний звіт по компанії (до нього також входить фінансовий звіт) повинен підтверджуватись аудитором, що істотно збільшує витрати на утримання компанії.
Фінічна особа, акціонер компанії може отримати статус податкового резидента Кіпру, що звільняє від сплати податку на прибуток на 17 років. Для отримання такого статусу необхідно прожити на Кіпрі лише 60 днів на рік, а не 180 днів, як прийнято в інших країнах.

Великобританія


Основною перевагою реєстрації компанії у Великій Британії є простота та швидкість процедури відкриття. Необхідно лише надати копії паспорта та банківської виписки, термін оформлення приблизно становить до 7 робочих днів. Також слід зазначити, що у Великій Британії немає вимог до резиденції акціонерів, акціонером і директором може бути одна й та сама особа. Мінімального розміру статутного капіталу немає. Щодо оподаткування можна відзначити варіант оптимізації VAT: можливість працювати з FlatRate (7.5% або 6,5% у перший рік) Ставка корпоративного оподаткування 19%, ставка ПДВ-20%. Фінансовий звіт подається 1 раз на рік в електронному вигляді, причому відлік йде не з початку календарного року, а з дати реєстрації компанії.
Досить популярною є така форма бізнесу як LP - limitedpartnership (Північна Ірландія та Шотландія).
 Переваги LP:
·      Подається тільки щорічний корпоративний звіт
·      Партнерство не має директора і секретаря
·      Партнери можуть бути як фізичними або юридичними особами
·      Не є суб'єктом оподаткування Великобританії. Податки оплачуються партнерами країни резидентства.
Але, на жаль, через такі умови багато іноземних партнерів відмовляються співпрацювати з такими компаніями, помилково беручи їх за офшор. Незважаючи на це, Амазон не вважає це на заваді і відкриє магазин для компанії з цією юрисдикцією.

Грузія


Очевидна перевага грузинської компанії в тому, що для більшості країн Грузія не є офшором. Також Грузія поки що не підписала конвенцію про автоматичний обмін податкових даних, податок на прибуток становить 15%, що набагато нижче ніж у багатьох європейських країнах, податок на нерозподілений прибуток-0%. З мінусів – звіт з податку на прибуток потрібно подавати щомісяця, що збільшує витрати на бухгалтерське обслуговування, а також у Грузії скасували віддалену реєстрацію банківських рахунків.

Чехія


Особливості реєстрації компанії в Чехії такі:
1.    Корпоративний податок на прибуток -19%
2.    Податок на дивіденди -15%
3.    ПДВ- (VAT) – 21%
4.    Щорічна подача звіту з податку на прибуток до 31.03.
5.    Звіти з ПДВ подаються щомісячно
6.    Корпоративний банківський рахунок відкрити не можна, але можна відкрити рахунок в одній з платіжних систем (Payoneer, Wise).
Однією з переваг компанії в Чехії є можливість отримання ВНЖ за умови наявності компанії і якщо термін проживання в країні не менше 6 місяців.

США


Для американської компанії при плануванні вийти на європейський ринок необхідно врахувати необхідність реєстрації VAT. Наприклад, у Німеччині процес реєстрації VAT для компаній зі США дещо складніший, ніж в інших країнах. Попередньо потрібно отримати спеціальну форму в американській податковій, яку згодом надати до податкової Німеччини і лише після цього можна отримати VAT. З особливостей слід зазначити, що якщо ви є власником LLC, то сплачуватимете податки відповідно до прогресивної системи оподаткування, це означає чим більший прибуток, тим більша ставка податку.

Особливості VAT у європейських країнах


У зв'язку з тим, що Великобританії вийшла з Євросоюзу тепер для ведення бізнесу на її території необхідно реєструвати VAT окремо. Для інших країн з Євросоюзу діє правило: реєструємо VAT в тій країні, де склад. : європейський Амазон забезпечує збір та виплату VAT для всіх неєвропейських компаній.

Реєстрація міжнародної компанії https://uk.mycompanyuk.com/main
Реєстрація Amazon https://uk.mycompanyuk.com/amazon
Реєстрація Shopify https://uk.mycompanyuk.com/shopify
Реєстрація Paypal https://uk.mycompanyuk.com/paypal
Реєстрація Ebay https://uk.mycompanyuk.com/ebay
Реєстрація Etsy https://uk.mycompanyuk.com/etsy
Усі послуги https://uk.mycompanyuk.com/services