МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ
БЛОГ

Бізнес у Великій Британії

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії стоїть у першій десятці юрисдикцій щодо привабливості з погляду відкриття власного бізнесу. На сьогоднішній день реєстрація компанії тут – це вигідна та перспективна можливість вкладення коштів та реалізації комерційної ідеї.

Високий престиж Великобританії, можливість використовувати місцеві компанії для різних видів діяльності та структур, а також простота відкриття та утримання компаній у поєднанні з невисокою вартістю зробили Сполучене Королівство одним із світових лідерів за кількістю компаній, що реєструються.

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії складається з Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Великобританія розповсюджує свій суверенітет на сімнадцять територій, які не входять до складу Сполученого Королівства.

Бізнес у Великій Британії

У 2018 році Великобританія посіла 7 місце у рейтингу простоти ведення бізнесу від Світового банку "Doing Business 2018. Ease of doing business ranking".
Великобританія має міжнародний авторитет та високу ділову репутацію, є постійним членом Ради Безпеки ООН, членом Співдружності націй, НАТО, ОЕСР, Ради Європи, ОБСЄ. Нинішнім світовим впливом Великобританія завдячує своїм налагодженим торговим відносинам з багатьма країнами, іноземним інвестиціям, стабільному та продуманому законодавству.
Великобританія підписала велику кількість угод про уникнення подвійного оподаткування з іншими країнами, що дозволяє британським компаніям не сплачувати корпоративний податок на дивіденди, відсотки та роялті за кордоном.
Великобританія не потрапляє в жодні "чорні списки", що періодично випускаються різними державними інститутами.
Юрисдикція має в своєму розпорядженні висококваліфікований англомовний персонал.
Зареєструвати компанію у Великій Британії відносно просто. Можлива купівля готової полички компанії або реєстрація нової протягом 2-3 робочих днів.
Витрати на відкриття компанії у Великій Британії порівняно низькі (набагато нижчі, ніж в інших європейських країнах та в США).
Правова система Великобританії
Як було зазначено вище, до складу Сполученого Королівства входять Англія, Уельс, Шотландія та Північна Ірландія. Відповідно, законодавство Великобританії складається з трьох правових систем: право Англії та Уельсу, право Північної Ірландії та право Шотландії. При цьому деякі закони застосовуються по всій території Великобританії, а деякі лише в окремих частинах Королівства.

У права Великобританії два основні джерела - загальне право та статути.


Унікальною особливістю англійського права є доктрина судових прецедентів, згідно з якою рішення судів вищої інстанції є обов'язковим джерелом права майбутніх рішень. Проте нині судовий прецедент регулює переважно сферу договірних та деліктних зобов'язань. У решті сфер прецеденти потіснили статути.

Статути – це закони, ухвалені законодавчим органом. Основним законодавчим органом Великобританії є Парламент, який розташований у Лондоні. Це єдиний орган, який має право приймати закони (акти Парламенту), які застосовуються в Англії, Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії.

Парламент Шотландії, Асамблея Північної Ірландії та Національна Асамблея Уельсу мають право приймати закони з питань, що належать до компетенції автономії. Англійська правова система є основою та моделлю для багатьох інших міжнародних юрисдикцій, включаючи колишні англійські колонії.

Основним актом, який регулює сферу корпоративного права, є Закон про компанії 2006 року. Важливим моментом є те, що його дія поширюється і на Північну Ірландію.

Великобританія пропонує безліч типів компаній, проте найбільш популярними та ефективними формами власності є:
Англійська компанія з обмеженою відповідальністю (LTD)
Англійське партнерство з обмеженою відповідальністю (LLP)
Англійське партнерство (LP)
Шотландське партнерство (LP)
Валлійське (Уельс) партнерство (PC)
Британські Партнерства
Особливої популярності Великобританія набула завдяки відкриттю партнерств. Партнерства, як і «звичайні» компанії, підлягають державній реєстрації у Реєстрі компаній (Companies House). Незважаючи на це, вони, з причин швидше історичних, не вважаються окремими юридичними особами, якщо вони зареєстровані в Англії або Уельсі. Це означає, що власниками майна партнерств юридично не самі партнерства, які повні партнери. На практиці це не заважає партнерству діяти фактично як окрема особа. Якщо ж LP зареєстровано в Шотландії, воно відповідно до місцевого права вважається окремою юридичною особою (незважаючи на те, що регулюється тим самим нормативним актом Сполученого Королівства).

З погляду оподаткування, основною особливістю партнерства є те, що воно не підлягає окремому оподаткуванню (незалежно від того, чи є окремимюридичною особою). Тобто всі доходи партнерства, у тому числі нерозподілені, розглядаються як доходи партнерів та оподатковуються у складі саме їх доходу (у відповідних частках). Таким чином, британське партнерство є ефективним інструментом податкового планування, що дозволяє вести міжнародну комерцію по суті в безподатковому режимі. При цьому його імідж значно вищий, ніж «звичайній» безподаткової офшорної компанії. Що важливо, на відміну від інших британських організаційно-правових форм, таких як компанія та партнерство з обмеженою відповідальністю, партнерство, згідно із загальним правилом, не зобов'язане подавати фінансову звітність до державних органів.

Міжнародні угоди Великобританії у податковій сфері


Великобританія підписала Конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах. Конвенція призначена для міжнародного автоматичного обміну податковою інформацією, який зараз активно впроваджується по всьому світу на основі розробленого в рамках ОЕСР Єдиного Стандарту Звітності (Common Reporting Standard – CRS). Документ закріплює юридичну основу для обміну інформацією: відповідно до статті 6 Конвенції, відповідно до процедур, що визначаються за взаємною домовленістю, дві або більше сторін можуть автоматично обмінюватися інформацією між собою.

Перелік країн, з якими Великобританія уклала договір про уникнення подвійного оподаткування: 
Австралія
Австрія
Азербайджан
Албанія
Алжир
Аргентина
Вірменія
Бангладеш
Барбадос
Королівство Бахрейн
Білорусь
Беліз
Бельгія
Болгарія
Болівія
Боснія та Герцеговина
Республіка Ботсвана
Британські Віргінські Острови
Бруней
Венгрия
Венесуела
В'єтнам
Гайана
Гамбія
Республіка Гана
Німеччина
Гернсі
Гонконг
Гренада
Греція
Грузія
Данія
Джерсі
Єгипет
Замбія
Зімбабве
Ізраїль
Індія
Індонезія
Йорданія
Ірландія
Ісландія
Іспанія
Італія
Казахстан
Кайманові острови
Канада
Катар
Кенія
Кіпр
Кірібаті
Китай
Колумбія
Корея
Республіка Косово
Кіт-д’Івуар
Кувейт
Латвія
Королівство Лесото
Лівія
Литва
Ліхтенштейн
Люксембург
Маврикій
Македонія
Республіка Малаві
Малайзія
Мальта
Марокко
Мексика
Молдова
Монголія
Монтсеррат
М'янма
Намібія
Нігерія
Нідерланди
Нова Зеландія
Норвегія
ОАЄ
Оман
Острів Мен
Пакистан
Панама
Папуа-Нова Гвінея
Польща
Португалія
Росія
Румунія
Саудівська Аравія
Королівство Свазіленд
Сенегал
Сент-Кітс і Невіс
Сербія
Сінгапур
Словаччина
Словенія
Соломонові острови
Судан
США
Республіка Сьєрра Леоне
Таджикистан
Таїланд
Республіка Трінідад і Тобаго
Тувалу
Туніс
Туркменістан
Туреччина
Республіка Уганда
Узбекистан
Україна
Уругвай
Фарерські острови
Фіджі
Філіппіни
Фінляндія
Фолклендські острови
Франція
Республіка Хорватія
Чорногорія
Чехія
Чилі
Швейцарія
Швеція
Шрі Ланка
Естонія
Ефіопія
ПАР
Ямайка
Японія

Реєстрація міжнародної компанії https://uk.mycompanyuk.com/main
Реєстрація Amazon https://uk.mycompanyuk.com/amazon
Реєстрація Shopify https://uk.mycompanyuk.com/shopify
Реєстрація Paypal https://uk.mycompanyuk.com/paypal
Реєстрація Ebay https://uk.mycompanyuk.com/ebay
Реєстрація Etsy https://uk.mycompanyuk.com/etsy
Усі послуги https://uk.mycompanyuk.com/services