МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ

Що таке номер VAT number id, кому та для чого його потрібно отримати?

Як отримати VAT номер або дізнатися registration code якщо він у вас вже є.
Визначення
Номер VAT – це зареєстрований ідентифікаційний номер, який існує у країнах з податковими системами, в яких використовується податок на додану вартість – ПДВ (VAT) number id. Це унікальний номер, який ідентифікує оподатковувану фізичну чи юридичну особу або неоподатковувану юридичну особу, яка зареєстрована з метою оподаткування ПДВ.

При купівлі-продажу товарів та (або) наданні послуг на території країни, у податковій системі яких існує ПДВ, компанії повинні зареєструватися у VAT-департаментах, після чого їм буде надано номер VAT id.

VAT number id компанії

Важливо:
Номер VAT number id – не збігається з податковим номером компанії, який надається компаніям у багатьох юрисдикціях. Номер VAT номер використовується виключно для цілей оподаткування компаній у частині ПДВ.
Номер VAT id складається з різної кількості символів, які залежать від країни видачі номера. Номер VAT має бути зазначений на всіх податкових та звітних деклараціях, що подаються до податкових органів. За номером VAT id можна відстежити, скільки податків потрібно сплачувати від купівлі та продажу компанії.

VAT number в різних країнах

У номері VAT перші 2 знаки – це зазвичай абревіатура країни, на території якої номер було видано. Наприклад, якщо країна видачі – Франція, то номер VAT почнеться з літер FR, якщо Данія – DK, Швеція – SE, Німеччина – DE, Англія - GB...

Що таке номер VAT number id?


Номери VAT найчастіше асоціюються з країнами Європейського Союзу, проте існують у багатьох інших країнах світу з метою оподаткування. Абревіатури номерів VAT можуть відрізнятися від країни до країни, однак загальна суть усіх номерів VAT зводиться до ідентифікації особи з метою оподаткування. Подивитися, як у різних країнах називається номер VAT, можна на офіційних джерелах країни.

З метою запобігання шахрайству VAT номер кожної компанії може бути перевірений на офіційному сайті Європейської Комісії (European Commission). На сайті можна вибрати будь-яку країну ЄС, ввести номер та перевірити його достовірність та дійсність. Інформація на сайті підтверджує, що номер призначений на даний час, є чинним та може надавати ідентифікаційні дані об'єкта, якому було надано.
Не вся інформація може бути доступною, оскільки суворість національного законодавства про захист персональних даних у різних країнах відрізняється.

Кому може бути наданий номер VAT


Номер, як правило, може бути присвоєно всім особам, які здійснюють оподатковувані операції на території країни, де діє система ПДВ, при досягненні необхідних значень та показників, встановлених на національному рівні цієї країни.


Наприклад, щодо номера VAT у країнах Європейського Союзу, необхідно звернутися до Директиви 2006 року про ПДВ, де у статті 214 сказано, що ідентифікаційний номер VAT необхідно отримати всім особам, які здійснюють реалізацію товарів, надають послуги, купують товари та послуги або здійснюють імпортування товарів на території ЄС. Необхідне також досягнення порогових значень за сумою оподатковуваних операцій.

Ці положення можуть не поширюватися на осіб, які здійснюють зазначені дії на разовій, не постійній основі.

Процедура отримання VAT number id


Сама собою реєстрація компанії у країні, де діє система ПДВ, значить необхідність отримання номера VAT number id. Єдині значення, що визначають необхідність його отримання, визначити складно, оскільки потрібно вивчити законодавство конкретної країни, однак у більшості випадків вимога про становлення на VAT облік з'являється при досягненні певних порогів: наприклад, у країнах ЄС ПДВ підлягає сплаті при досягненні порогу загальної вартості придбаних товарів щонайменше 10 000 євро протягом року. Подібні граничні значення існують у кожній країні відповідно до положень національного законодавства. А Великобританії річна сума складає 85000 фунтів.


Процедура отримання номера VAT у всіх доступних країнах за загальним правилом проста та швидка. Однак варто враховувати, що країни можуть вимагати дотримання різних умов отримання номера. Наприклад, для отримання номера VAT на території Кіпру від компанії потрібні такі документи:


Надати реальний договір, що підтверджує наявність оподатковуваних операцій;

Надати один або кілька інвойсів з контрагентами.

Обов'язковою підставою для отримання VAT номера на Кіпрі є перевищення суми операцій з оподатковування 15 600 євро за рік або очікування його перевищення в наступні 30 днів; якщо платник податків здійснює оподатковувані за нульовою ставкою постачання товарів; та за дотримання деяких інших умов.


Подання форми для постановки на облік VAT здійснюється в електронній формі.

Якщо компанія працює з контрагентами з країн Європейського Союзу, то при отриманні номера VAT у Європейському Союзі компанія отримує право відняти VAT під час проведення торгових операцій та надання різних послуг. Якщо номер VAT відсутній, то до ціни договору додається VAT за ставкою країни продавця.
Кожна країна надає свій власний унікальний VAT number id.
Це означає, що бізнес, який постачає товари або послуги в декількох країнах, при дотриманні деяких умов буде зобов'язаний отримати номер VAT у кожній з цих країн.

Термін отримання номера VAT ID


Терміни отримання VAT у конкретній країні можна уточнити у наших фахівців, які зорієнтують також інші деталі. В середньому термін отримання VAT номера займає не більше 14 робочих днів.

Замовити консультацію
Наші новини