МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ

Прості кроки для реєстрації компанії та відкриття бізнесу у Великій Британії

Відкриття банківського рахунку дистанційно без вашого приїзду
Підходить для AMAZON, EBAY, ETSY, PAYPAL, KICKSTARTER та INDIEGOGO

Нарешті, зваживши всі «за» і «проти», ви дійшли висновку, що хочете розпочати власний бізнес в Англії, країні з чітко прописаними законодавчими нормативами, оптимальним оподаткуванням та привабливими соціальними гарантіями. Зрозуміло, у цій справі є чимало підводних каменів, незнання яких призводить до втрати фінансів, часу та нервів.

І найголовніше, з чого потрібно почати – зробити правильний вибір типу компанії у Великій Британії. Це дозволить мінімізувати витрати, прискорити отримання прибутку та інтеграцію до бізнес-середовища країни. Часто складно це зробити самостійно без допомоги кваліфікованих фахівців з права, які знаються на всіх нюансах законодавства країни. Ось чому не зайвим буде звернутися по пораду до компетентних юристів, якщо ви вирішили зареєструвати компанію в Англії.

Типи організації компаній у Англії

Перед реєстрацією фірми (підприємства) необхідно визначитися з її типом - від цього залежать особливості постановки на облік у податкових та інших державних органах, ведення звітності, трудові відносини зі співробітниками та багато іншого. Визначальне значення має як сфера комерційної діяльності, і ваші особисті переваги. Вибирати вид компанії у Великій Британії (також тут поширена корпоративна форма партнерства) доведеться з наступних варіантів.

Компанія з обмеженою відповідальністю (Limited, Ltd)


Це юридична особа, яка вважається практично незалежною від своїх власників. Від імені підприємства можуть укладатися договори та контракти, а відповідальність за свою діяльність, зобов'язання та фінансове забезпечення несе саме компанія з обмеженою відповідальністю, а не фізичні особи, які її заснували. Самі ж власники відповідають за боргові зобов'язання виключно у межах своїх особистих гарантій фірмі чи суми акціонерного капіталу.

Для найпоширенішого з типів компаній в Англії характерно те, що та сама людина може обіймати посаду як власника, так і директора компанії. При цьому обмеження щодо громадянства та місця проживання для таких осіб відсутні. Існує два різновиди таких комерційних структур:

 1. Компанія обмежена акціями (limited by shares). Це дуже популярний вид компанії в Англії, що дозволяє вести прибутковий бізнес та самостійно розподіляти свої доходи. Акціонери інвестують у бізнес, а залежно від розміру вкладу визначається частка володіння кожного з них та розмір отримуваних дивідендів.
 2. Компанія обмежена гарантією (limited by guarantee). Переважно це некомерційні (неприбуткові) та благодійні організації. Такий тип організації компаній у Великій Британії передбачає відсутність акціонерів. Ними володіють гаранти, які воліють вкладати отриманий прибуток у бізнес, а не використовувати її на особисті потреби.
В обох випадках фінансова відповідальність акціонерів та гарантів обмежена номінальною вартістю акцій або фіксованою сумою грошей, вкладеною в компанію (гарантією).

Компанія з обмеженою відповідальністю має бути зареєстрована в Реєстраційній палаті як компанія з відповідальністю, «обмеженою гарантією» або «обмеженою акціями»

Акціонерна компанія відкритого типу (PLC)


Фірма такого типу може повністю перебувати у власності фізичних осіб, при цьому вид цієї компанії дає змогу власникам продавати свої акції на фондовій біржі (але це необов'язково). При цьому вони повинні дотримуватися таких умов:
 • правильна реєстрація акціонерів та директорів;
 • ведення протоколу зборів, що проводяться щорічно;
 • видача акціонерних сертифікатів.

Основні вимоги до PLC
 • Унікальна назва
 • Акції, випущені на суму мінімум 50 000 фунтів (з них має бути сплачено щонайменше 25%)
 • Наявність 2 акціонерів та не менше ніж 2 директорів, а також кваліфікованої компанії-секретаря
Фінансова відповідальність власників такого виду компанії у Великій Британії не перевищує вартості акцій, що їм належать.

Партнерство з обмеженою відповідальністю (LLP)


Це юридично незалежне від своїх членів юридична особа, здатна володіти фізичними активами (наприклад, комерційної нерухомістю) і вступати в контрактні відносини з іншими компаніями. Один із найвідоміших видів партнерств в Англії передбачає, що власне LLP не сплачує податок на прибуток, а всі партнери самостійно звітують перед державою за свої доходи від партнерства.

Основні вимоги до LLP
 • Унікальна назва
 • Наявність як мінімум 2 партнерів (як фізичних, так і юридичних осіб), здатних стати відповідальними партнерами
У разі банкрутства кожен із членів відповідає виключно сумою, внесеною під час реєстрації партнерства. Якщо учасники LLP є податковими резидентами іншої країни, а компанія не веде комерційну діяльність на Британських островах, вони сплачують податки лише у країні проживання, а чи не в Англії. При придбанні чи продажу нерухомості партнерством гербовий збір не сплачується.

Шотландське партнерство з обмеженою відповідальністю (SLP)


Якщо розглядати цей та попередній види партнерства у Великій Британії, вони мало чим відрізняються. Основні відмінності:

 1. Наявність двох типів партнерів: обмежений партнер, не здатний контролювати діяльність SLP, але несе фінансову відповідальність виключно у розмірі його фінансових інвестицій у партнерство, і відповідальний партнер, який контролює діяльність компанії та відповідає за його боргові зобов'язання всім своїм майном.
 2. Мінімальні вимоги до звітності: цей тип організації в Шотландії дозволяє відмовитися від щорічної звітування, якщо на території країни не ведеться комерційна діяльність. При цьому податкові декларації готувати та здавати до податкової служби обов'язково.

Основні вимоги до SLP
 • Реєстрація в Реєстраційній палаті в Единбурзі
 • Унікальна назва
 • 1 відповідальний та 1 обмежений партнер (фізичні чи юридичні особи з будь-яким громадянством чи резидентським статусом)
Податкова відповідальність у разі SLP ідентична такою в LLP.

Загальні вимоги до компаній та партнерств у Великій Британії


Крім відмінностей компаній і партнерств, перерахованих вище, є й загальні умови, які стосуються всіх юридичних і приватних осіб без винятку. Цей список містить такі пункти:
 • реєстрація на ПДВ та PAYE. Останнє - це система британської Податкової служби для збору прибуткового податку та соціальних відрахувань;
 • актуальність штатних документів та первинної бухгалтерської інформації;
 • своєчасне повідомлення Реєстраційної палати про проведення щорічних зборів, зміну юридичної адреси або складу власників або директорів (у разі юридичних осіб);
 • оплата корпоративного податку на весь прибуток, що підлягає оподаткуванню, який потім розподіляється між акціонерами у вигляді дивідендів (податки з останніх виплачують самі акціонери).
Про вимоги, яким має відповідати директор британської компанії, ви можете прочитати в цій статті.

Як зареєструвати компанію у Великій Британії?


Сама процедура реєстрації в останні роки помітно спростилася, хоча, як і раніше, вимагає від майбутнього англійського підприємця уважності та попередньої підготовки.
Для подання реєстраційної заявки потрібно підготувати інформацію про всіх засновників компанії, директорів та осіб з контролем над компанією (бенефіціарів), а також вибрати унікальне ім'я. Стандартні Статут та Установчий договір видаються після реєстрації. Якщо ж ви бажаєте, то можна підготувати установчі документи індивідуального зразка, які враховують усі ваші побажання та принципи управління компанією.

Реєстрація компанії займає до 5 днів або може бути зроблена за 24 години на запит. Зверніться за допомогою у реєстрації фірми до юристів нашої компанії, надайте всі необхідні документи (у більшості випадків в електронному вигляді), і ми зробимо все без вашої особистої присутності. Фахівці MyCompanyUK швидко та без зайвих турбот відкриють вашу компанію у Великій Британії та підготують пакет установчих документів.

Як відкрити компанію у Великій Британії за допомогою MyCompanyUK?


Протягом багатьох років кваліфіковані юристи MyCompanyUK успішно займаються юридичним супроводом бізнес-проектів у Великій Британії.

Вибравши потрібний вам пакет, ви отримуєте підтримку від базового мінімуму для реєстрації та первинного адміністрування компанії до сприяння оформленню в'їзних віз для співробітників та допомоги у відкритті рахунку в британському банку.

Докладніше про витрати на відкриття та ведення бізнесу в Сполученому Королівстві, а також про пропозиції MyCompanyUK щодо реєстрації компанії та підтримки вашого бізнесу у Великій Британії та інших країнах ви можете дізнатися з цієї статті.

Реєстрація компанії у Великій Британії: корисні підказки


У тонкощах британського законодавства непідготовленій людині буває складно розібратися самостійно, як і вибрати підходящий для ведення бізнесу в Англії вид компанії чи партнерства. Тому, щоб у майбутньому убезпечити себе від питань з боку податкової інспекції та контролюючих органів, рекомендуємо заздалегідь проконсультуватися з компетентним юристом.

Забронюйте консультацію з одним із фахівці MyCompanyUK і ми допоможемо вам вибрати тип компанії у Великій Британії та надамо вам всю додаткову інформацію. Крім цього, наші кваліфіковані юристи нададуть необхідну допомогу в реєстрації компанії у Великій Британії, відкритті банківського рахунку, плануванні та сплаті податків та інших питаннях, пов'язаних з веденням вашого бізнесу у Сполученому Королівстві та інших країнах.
Замовити консультацію
Наші новини