МЕНЮ
Підтримуємо Україну Разом. 20% передаємо на ЗСУ

Відкриття офшорної компанії в Англії

Створення іноземної компанії для ведення міжнародної діяльності – не найпростіший, але часто необхідний крок, який відкриває нові перспективи розвитку бізнесу. Сьогодні у світі існує безліч юрисдикцій, які надають привабливі умови для роботи. Кожен бізнесмен може вибрати найбільш підходящий для себе варіант: хтось надає перевагу «податковому раю», тобто класичним офшорам, що звільняють фірму від більшості фінансових зборів, а хтось робить вибір на користь країн, які надають лише певні податкові пільги. При цьому багато хто з них часто навіть не асоціюється з таким поняттям, як офшор.

До останнього типу належать Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії (The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), які об'єднують у собі безліч різних культур, успішно поєднуючи вікові традиції та сучасний вигляд. Англійська економіка не перший рік утримує звання однієї з найстійкіших у Європі та зберігає бездоганну репутацію: ця країна не входить до чорних списків офшорних зон, а компанії в Англії успішно виконують різні фінансові, агентські та експортно-імпортні операції, зарекомендувавши себе надійними бізнес-партнерами для компаній у всьому світі.

Компанії Великобританії – робота в одній із найстабільніших та найпрестижніших юрисдикцій.

За різними даними, щорічно в Англії реєструється понад 300 тисяч компаній, частина з яких належить нерезидентам цієї держави. Бізнесмени віддають перевагу раціональній юрисдикції, оскільки вона не лише робить роботу фірм на території держави комфортною, а й допомагає набути репутації гідного ділового партнера.

Ця найбільша в минулому імперія сьогодні прямо чи опосередковано контролює більшу частину світових офшорів. Принципи, покладені основою її законодавства, складалися протягом століть. Деякі правові норми, прийняті понад сто років тому, продовжують діяти і зараз. Подібна стійкість дозволила сформувати певну практику винесення рішень щодо корпоративних та податкових звернень, забезпечити високий рівень безпеки підприємствам і тим самим стимулювати надходження інвестицій у бізнес Королівства. Офшор в Англії вважається одним із найпривабливіших рішень для бізнесу: він допомагає не лише оптимізувати податкове навантаження, а й покращити імідж компанії.

Довгий час Великобританія утримувалася від запровадження будь-яких обмежень на фінансову діяльність іноземців, що більшою мірою регламентується Законом про компанії від 2006 року. У 2016 році він зазнав деяких змін: згідно з внесеними поправками, англійські компанії мають вести відкритий реєстр PSC (абревіатура від англійського «people with significant control»), тобто «осіб, які виконують значний контроль у компанії». Цей відкритий реєстр бенефіціарного володіння фірм Британії було запущено у квітні 2016 року. Таким чином, податкові органи інших держав на законних підставах можуть отримати доступ до конфіденційної інформації про власника компанії, що зареєстрована в Британії. На сьогоднішній день проведена реформа зачепила всі типи підприємств, за винятком партнерств з обмеженою відповідальністю.

Відкрийте компанію, яка відповідає високим вимогам

Фірми Великобританії не можна повною мірою називати офшорами. Залежно від цього, яку організаційно-правову форму ви оберете, буде визначено особливість структури майбутньої компанії, системи її оподаткування та фінансової звітності. Фактично весь прибуток, отриманий на території держави, оподатковується зборами. Крім того, компанія в Англії зобов'язана щороку складати аудиторську документацію.

Можна виділити три типи офшорних фірм в Англії: Public Limited Company (PLC), Private Limited Company (LTD), Limited Liability Partnership (LLP).

Public Limited Company, відкрита акціонерна компанія Британії, припускає не лише відкрите розміщення, а й продаж акцій на світових фондових біржах. Вона ідеально підходить для отримання інвестицій ззовні, але в той же час висуває високі вимоги до власника: обов'язково наявність секретаря, мінімум двох директорів та двох акціонерів. Мінімальний статутний капітал такої форми має дорівнювати 50 000 фунтам, з яких необхідно сплатити не менше 25 % зборів. Податкова ставка варіюється в залежності від прибутку: мінімальний показник становить 20% за чистого прибутку до 300 тисяч фунтів (він підвищується відповідно до збільшення прибутку).

Набагато найпоширенішими вважаються три форми ведення бізнесу на території Великобританії.

Private Limited Company, компанії з обмеженою відповідальністю, становлять 85% від загальної кількості зареєстрованих у Великій Британії фірм і користуються найбільшою популярністю за рахунок вигідного поєднання високого рівня безпеки та простоти. Компанії LTD призначені переважно для посередницької, торгової та агентської видів діяльності. Вони не можуть бути використані для проведення IPO, а також передбачають обмеження на передачу акцій третім особам без згоди всіх акціонерів, що дає можливість власнику здійснювати необхідний контроль над компанією.

До засновників повинен входити мінімум один акціонер, а за управління відповідатиме мінімум один директор (фізична особа). Мінімальна сума статутного фонду не регламентується: вона може не перевищувати 2 фунтів. Податкові збори, як і у випадку PCL, залежать від розмірів прибутку. Вони становлять від 20%, якщо прибуток менший або дорівнює 300 тисяч, до 25% при доходах, що перевищують 1,5 млн фунтів. Компанія має можливість отримати номер платника ПДВ, але для цього повинна мати офіс на території Королівства та корпоративний рахунок в одному з банків Англії.

LTD-фірми повинні надавати звітність до Реєстру компаній (Companies House): протягом 12 місяців – так звану річну декларацію (Annual Return) з інформацією про назву, адресу, директора, власника та реєстраційний номер; протягом 18 місяців - річний фінансовий звіт (Annual Accounts), що включає баланс і відомості про прибуток і збитки з поясненнями до них.

Нарешті, річна податкова декларація (Annual Tax Return), яка складається з інформації про прибуток компанії за звітний період та суми сплаченого податку, щорічно подається до податкового органу Великобританії (HM Revenue & Customs) у вигляді заповненої форми.

Важливо пам'ятати, що цей тип компаній поширюється дію угод про Уникнення Подвійного оподаткування, а перший рік діяльності пільговий. Річний фінансовий звіт можна подати за 18 місяців після початку роботи.

Limited Liability Partnership, партнерство з обмеженою відповідальністю, передбачає, що відповідальність обмежена капіталом, інвестованим у компанію партнерами. Вимог до статутного капіталу немає, мінімальна кількість партнерів – двоє.

Компанії LLP є податковими резидентами Сполученого Королівства. Це означає, що й фірма здійснює діяльність поза Великобританії і отримує прибутку від резидентів Королівства, її доходи біля країни реєстрації не оподатковуються, а розглядаються лише як частина прибутку партнерів, яка оподатковується країни резидентства самих партнеров. У зв'язку з цим партнерами LLP виступають, як правило, юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах і, відповідно, не зобов'язані сплачувати податки за місцем реєстрації. Це дозволяє будувати повністю офшорні структури, які стають ефективним інструментом для міжнародного податкового планування.

Щодо звітності, то вона для цього «офшора Англії» майже стандартна: щорічно необхідно надавати річну декларацію (Annual Return) з інформацією про партнерів та адресу реєстрації, а також фінансовий звіт (Annual Accounts), що включає відомості про фінансові операції.

Оптимізація оподаткування без шкоди для репутації

Наявність певних податкових зборів робить англійську юрисдикцію менш привабливою бізнесу. Звісно, ​​«офшор Великобританія» — це умовне позначення для іноземних компаній на території Англії, проте воно має під собою підстави, які помітні при більш уважному розгляді податкової системи цієї держави.

Крім доходу з прибутку, про який було сказано раніше, варто відзначити специфіку податку на додану вартість. Наприклад, організація не зобов'язана сплачувати ПДВ, якщо її оборот становить менше 70 тисяч євро, торгівля та надання послуг здійснюються поза територією ЄС. Крім цього, збором не оподатковуються благодійні відрахування, соціально-значущі послуги благодійним установам тощо.

Слід зазначити й великий перелік угод про уникнення подвійного оподаткування, проте діє тільки у тому випадку, якщо компанія Британії сплачує податки Королівства і перебуває у списку податкових резидентів цієї держави. На сьогоднішній день Великобританія підписала понад 140 міжнародних податкових угод з провідними світовими державами, і це постійно зростає.

Таким чином, англійська компанія допоможе вам розпочати роботу в одному з провідних фінансових центрів світу та розширити можливості свого бізнесу без шкоди для репутації.

Проста процедура реєстрації офшору
Реєстрація компанії в Англії не забере багато часу. Вимоги в цьому випадку майже не відрізняються від тих, що застосовуються при створенні фірми будь-якої іншої юрисдикції. Вам потрібно лише визначити мінімум одного акціонера і мінімум одного директора (причому директором обов'язково має бути фізична особа), адреса реєстрації в Англії, і, нарешті, запропонувати унікальну назву англійською мовою, яку ви можете вибрати з нашого списку готових компаній.

Більше того, з нашою допомогою ви зможете укладати контракти вже через 24 години після подання документів до реєструючих органів Великобританії. Ми надамо вам електронну копію сертифікату інкорпорації та додатковий друк фірми (оплачується окремо).

Також реєстрація компанії в Англії дозволяє користуватися послугою номінального сервісу. Номінальним директором може виступати фізична особа або окрема компанія, але за наявності ще одного директора — фізичної особи. Роль номінального акціонера також може бути закріплена за окремою компанією чи фізичною особою. При замовленні номінального сервісу власнику компанії надається генеральна довіреність (The Power of Attorney).